13 czerwca 2015

#3. Jak nie zniknąć w tłumie?

Chociaż każdy z nas jest inny, często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nierzadko też sami zachowujemy się w taki sposób, że stajemy się jedynie tłem dla innych. Zamiast dumnie prezentować swoją osobowość, chowamy się za ludźmi i giniemy w tłumie. Zazwyczaj taka sytuacja nam nie odpowiada. Może na początku, kiedy poznajemy nowych ludzi i wkraczamy w nowe środowisko, czujemy się bezpiecznie, ukryci wśród innych. Jednak po pewnym czasie zaczyna przeszkadzać pomijanie nas na każdym kroku. No tak, nikt po prostu nas nie zauważa. Dlatego tak ważne jest, aby mieć swój styl i nie wstydzić się go prezentować. Nie chcesz dłużej być szarą myszką? Zacznij się wyróżniać!


1. Zbuduj swój system wartości.
Zastanów się, co jest dla ciebie ważne, wypisz wartości, bez których nie potrafisz żyć. Styl człowieka to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim jego przekonania, stosunek do życia. Kiedy zrobisz sobie listę priorytetów i zastanowisz się, dlaczego te wartości są dla Ciebie tak istotne, będziesz umiał je odpowiednio zaprezentować.
2. Poszukaj swoich mocnych stron.
Często chowamy się za innymi, bo wstydzimy się słabości, wydaje nam się, że nic nie potrafimy. Co ja mogę pokazać, skoro Paweł tak świetnie gra na gitarze, Anka robi superzdjęcia, Krzysiek i Wojtek założyli zespół rockowy, a Ewka perfekcyjnie mówi po włosku? A może Ty wspaniale tańczysz, malujesz akwarelami, robisz piękną biżuterię albo przyrządzasz wyśmienite sałatki? Nie wstydź się swoich talentów, ale z nich korzystaj. Zobaczysz, że po pewnym czasie Twoi znajomi uznają Cię za eksperta w jakiejś dziedzinie i nie będą mogli się bez Ciebie obejść.
3. Bądź odważny.
Nie bój się wyrażać swoich poglądów, jeśli naprawdę jesteś przekonany o ich słuszności, zabieraj głos w dyskusji. Inni zobaczą, że masz coś do powiedzenia i warto z Tobą rozmawiać.
4. Eksperymentuj z ubraniami.
Nie bój się zmian. Zielony sweterek kupiony 4 lata temu nie musi być wciąż Twoim obowiązkowym strojem. Przecież zmieniłeś się przez ten czas. Może nadszedł czas na inne kolory?
5. Ubieraj się tak, jak lubisz.
Co z tego, że falbany dawno wyszły z mody, a spodni dzwonów nikt już nie nosi? Jeśli czujesz się w nich wygodnie, noś je! To nie ma żadnego znaczenia, że wszyscy Twoi znajomi noszą wielkie bluzy z kapturami i nisko opuszczone spodnie. Jeśli głupio się w tym czujesz, lepiej zrezygnuj z takiego zestawu. Kiedy zakładamy rzeczy, w których nie czujemy się dobrze, to od razu widać. Przestajemy być sobą, a zaczynamy odgrywać jakieś dziwne role. Trudno wtedy zaznaczyć swój styl.
6. Podkreśl swoją odrębność jakimś charakterystycznym dodatkiem.
Nie lubisz ekstrawagancji w ubiorze, poszukaj jakiegoś drobiazgu, który nie będzie rzucał się w oczy, a który będzie jedyny w swoim rodzaju. Może maleńkie kolczyki, bransoletka, mała torebka, zabawna naszywka, wisiorek?
7.  Bądź sobą!
Nie zmieniaj się na siłę, aby przypodobać się znajomym. Jeśli dobrze czujesz się ze swoją małomównością, taki pozostań. Czy wszyscy muszą zalewać nas potokiem słów? W grupie potrzebni są różni ludzie: gdyby wszyscy byli tacy sami, byłoby nudno. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Jeśli masz czyste sumienie, nie musisz się niczego wstydzić. Twoim hobby jest haftowanie i uwielbiasz czytać dziewiętnastowieczne romanse? I bardzo dobrze, taki masz styl! Kto powiedział, że wszyscy muszą słuchać hip-hopu i lubić amerykańskie komedie!
***
Podoba Wam się post?
 Chcielibyście więcej takich postów?
Pozdrawiam!!! <3 <3 <3

Blogirl jest teraz offline xxx

Kolejny post za 5 komentarzy


6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Podoba mi się post, bo tak jest. Nie wiedziałam, że masz takie sposoby.

   basiaabloog.blogspot.com

   Usuń
 2. podoba mi się ta notka :) oby tak dalej

  zapraszam http://madpositively.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń